Laser LightSheer Duet

laser do depilacji - Light Sheer DUET

Laser LightSheer Duet

Laser LightSheer Duet

W Depi Comfort używamy Lasera Light Sheer Duet, który jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń do depilacji laserowej. Dzięki specjalnym głowicom, depilacja jest szybsza i bardziej bezpieczna. Laser usuwa włosy bezboleśnie i trwale, nie uszkadzając przy tym naskórka. LightSheer Duet firmy Lumenis jest urządzeniem medycznym i posiada uznawany na całym świece certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydawany przez Agencję ds. Żywności i Leków FDA (ang. Food and Drug Administration). Wydany przez tę instytucję rządową certyfikat potwierdza, że laser Light Sheer Duet firmy Lumenis jest urządzeniem medycznym oraz jego bezpieczeństwo i jakość. Depilacja z wykorzystaniem tego lasera minimalizuje ból, liczbę zabiegów i czas ich trwania. Urządzenie wyposażone jest w dwa typy głowic. Każda z nich emituje wiązkę światła laserowego diodowego o długość fali 808 nm.

Głowica ET

Używana do precyzyjnego usuwania owłosienia z małych powierzchni ciała. W odróżnieniu od innych wyposażona jest w unikalny i efektywny system chłodzenia końcówki ChillTip™. Szafirowa końcówka utrzymywana jest w temperaturze przybliżonej do 4°C. Chroni to skórę podczas zabiegu i redukuje jego bolesność.

Głowica HS

Przeznaczona jest do usuwania owłosienia z dużych partii ciała. Głowica charakteryzuje się powierzchnią zabiegową o wymiarach 22 x 35 mm. Zastosowano w niej podciśnienie, które zmniejsza ból i umożliwia głęboką penetrację wiązki światła aż do mieszka włosowego, co pozwala skrócić czas zabiegu nawet czterokrotnie.

Zasada działania lasera LightSheer Duet

Laser działa na zasadzie selektywnej termolizy, czyli dopasowaniu długości fali światła oraz czasu trwania impulsu laserowego. Zjawisko to pozwala uszkodzić tkankę docelową przy jednoczesnym zachowaniu tkanek okolicznych.
Wiązka lasera selektywnie ogrzewa materię o ciemniejszej barwie (melaninę) w miejscu odpowiedzialnym za wzrost włosa tj. w mieszku włosowym, nie ogrzewając przy tym skóry. We włosach występują dwa rodzaje melaniny – eumelanina (nadaje włosom kolor brązowy lub czarny) oraz feomelanina (nadaje włosom kolor żółty lub czerwony). Ze względu na efekt selektywnej absorpcji fotonów, jedynie włosy z eumelaniną, zatem brązowe lub czarne, mogą zostać usunięte. Ponieważ laser działa tylko na włosy w fazie wzrostu, zabiegi na te same okolice wykonuje się seriami w odstępach 4 do 12 tygodni. Uzależnione jest to od części ciała oraz indywidualnych cech osoby. Znaczne wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.